Ckeditor içinde html etiketi kullanma

      CkEditörün , siteye içerik eklerken büyük kolaylık sağlayan bir editör olduğundan bahsetmiştik. İçerik konusu html etiketlerden oluşuyorsa , yani html etiketlerinin açıklamalarının yer aldığı bir makale oluşturuyorsak bir takım sorunlar ortaya çıkar . İçerisinde html etiket olan konuları ilk kez yayınlayınca sorun çıkmaz . Bu karışıklığın ortaya çıktığı yer güncelleme işlemidir . CKEditör zenginleştirilmiş bir html metin editörü . CkEditörün içerisine yazılan her şey html etiketleriyle veri tabanına gönderiliyor.Bu editörün içerisinde html etiket kullanmak karışıklığa sebep olur . İster istemez yazılan içerikte hatalar olduğunu fark ettiğimizde güncelleme ihtiyacı duyarız.İçerisinde html etiketlerinden oluşan bir içerik güncellendiğinde oluşan sorunu resimlerle açıklayalım.Konumuz html ‘ de tablolar olsun.

Yukarıda resimde görüldüğü gibi html ‘de taboları anlatan bir içerik hazırlıyoruz.Gönder butonuna tıklayıp içeriği onayladıktan sonra aynı şekilde yayınlanıyor.Fakat bir hata yapmış olsak güncelelerken aşağıdaki resimdeki hatayı alıyoruz.

Resimde de görüldüğü gibi konu anlatımı için kullandığımız etiketler hücreye ve tabloya dönüştü.Yayınlayınca da bu haliyle gözükecektir tarayıcılarda.

Çözüm . . .

Güncelleme işlemini sorunsuz yapabilmek için , Aşağıdaki adımları izleyiniz.

  • Yayınlanan içeriğin üzerinde sağa tıklayıp “sayfa kaynağını görüntüle” yi seçelim.

Burada içeriğin olduğu kısmın html kodlarını kopyalayalım.

Düzenle butonuna tıklayalım.İligili içeriiği açalım.CKeditördeki “kaynak” düğmesini tıklayalım.Ekrana gelen html kodlarını silelim.Kendi kopyaladığımız html kodlarını buraya yapıştıralım.

Kaynak düğmesini tekrar tıklayarak normal görünüme geçelim.Sorunun çözüldüğünü görebiliriz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir