Flash’ta banner hazırlama

      Reklam bannerı nasıl hazırlanır ? Flash’ta tween hareketleri kullanarak aşağıdaki animasyonu oluşturalım . Flash dosyasını en altta .

♦ 336×200 ‘lük yeni bir flash dosyası açalım.
♦ Aşağıdaki resim flash programına dosya menüsünden (içe aktar) import edelim .

♦ Resim üzerinde sağ tıklayarak – sembole dönüştür seçilir. Aşağıdaki gibi arkaplan ismi verilir.

♦ arkaplan sembolünü sahneye ekleyelim.

♦ sayfamızın yarısını kapsayacak şekilde 336×100 ‘ lük beyaz dikdörtgen sembol oluşturulur.Ve arkaplanın üst katmanına yerleştirilir.Sembol x:0 y:100 koordinatları ile aşağıdaki gibi yeleştirlir.

♦ Dikdötgenin yavaşça gözükmesi için hareketin başlangıç alpha değeri 0 , bitiş alpha değeri 70 olmak üzere “klasik arası oluştur” ile tween animasyonu oluşturulur.

 

 

♦ Yazi1 adında grafik sembolü ve katmanı oluşturulur . İçine “Doğum günü pastaları” yazılır .hareketin başlangıcı sahne dışında sahne ortasına olacak şekilde tween animasyonu oluşturulur.

♦ Yazi2 adında grafik sembolü ve katmanı oluşturulur . İçine “İsteğe bağlı pastalar” yazılır .Hareketin başlangıcı sağ taraf sahne dışından sahne ortasına olacak şekilde tween animasyonu oluşturulur.

♦ Yazi3 adında grafik sembolü ve katmanı oluşturulur . İçine “Amisos pasta evi” yazılır . Yazını yavaşça gözükmesi için hareketin başlangıç alpha değeri 0 , bitiş alpha değeri 100 olmak üzere “klasik ara oluştur” ile tween animasyonu oluşturulur.

 

son hali . . .

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir