Kamera sabitleyici

     Cep telefonu ve diğer kameralarla çekim yaparken mutlaka elimizde titreme olur. Dolayısıyla görüntüde sarsıntı ortaya çıkar . Bu görüntüdeki sarsıntıyı ortadan kaldırmak için kamera sabitleyici (camera stabilizer) kullanılır . Kamera sabitleyici tip ve fiyatları hakkında incelemeler aşağıda gözükmekte.Youtuber’ lar tarafından sıkça tercih efdilebilir.Yapılan çekimlerin daha profesyonel olmasını sağlar . Koşarken bile görüntüde sarsıntı en aza iner.Aşağıdaki video da bunu net olarak görebiliriz . Bu aparatların bazı modellerinde kamera ve mikrofon bulunabilir.Aşağıdaki videoda el ile yapılmış çekimle , kamera sabitleyici yardımıyla yapılmış çekim karşılaştırılmış . Aradaki fark net olarak gözlemleniyor .
DJI Osmo Mobile incelemeleri . . .

Kullanıcılar takip özelliğini övüyor . Telefonu cihaza bağlayıp (bluetooth ile) , parmak ucuna göre takip edebiliyor . Batarya dahil gövde ağırlığı da 201 gr. Gayet hafif . Tanıtım videoları incelendiğinde titreşimsiz olduğu gözüküyor. Fiyatı 1299TL . Bu özelliklere kamera ve mikrofon eklenmiş modelleri 2000 TL üzerinde veya civarında . .Bu tarzda derken çok daha profesyonel tarzda olanlar da var .( 5000TL’ve , 17000TL civarında.) Fiyatları 120-130 TL’de civarında olanlar da var.Bu model youtuber’ların işini fazlasıyla göreceği tahmin edilebilir . İnternetten yapılan araştırmalara göre (tanıtım videosu , teknik özellikler , yorumlar vs … ) kesinlikle tavsiye edilebilir . Ama röportaj yapacam diyorsanız aşağıdaki x3 axis modeli mikrofonlu ve kameralı .

Kaynak görsel ve satın alma linki : https://fotografium.com/urun/dji-osmo-mobile-gimbal-stabilizer-11300?gclid=CNu0-pr92NQCFQ5JGQodj2kNRQ#

DJI Osmo X3 Axis Gimbal

    Bu aparat kameralıdır.Mikrofon girişi de mevcut . Kameradan telefona görüntü aktarımını wi-fi ile yapıyor.Kamera yönünden içimiz rahat olabilir.4K çekim yapabilen bir kamera.Saniyede 120 karelik görüntü alabiliyor. Fiyatı 2760 TL .

Kaynak görsel ve satın alma linki : http://urun.n11.com/tripod-ve-monopod/dji-osmo-x3-axis-gimbal-bataryali-mikrofon-hediyeli-P141527149?cid=604001&gclid=CL3Xt_6I2dQCFRDgGQodkjwByg&gclsrc=aw.dsPaylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir