Php’de PDO ile web sitesi yapımı

       Php ‘yi diğer programlama dillerinden ayırt eden en önemli özellik , kodlarının daha anlaşılır olması . Programlama dilleri alt seviye , orta seviye , üst seviye olmak üzere 3’e ayrılır . Burada makine diline yakın olanlar alt seviyedeyken , kolay öğrenilen diller ise üst seviye programlama dilleridir . Üste çıkıldıkça kodların anlaşılması kolaylaşırken , alta inildikçe anlaşılması zorlaşır . En alt seviyede makine dili yer alır. 0 ve 1 ‘ lerden oluşur . Web programcılığında PHP sıkça önerilir.Diğer dillere göre öğrenmesi daha kolaydır . PHP öğrenmek isteyenler için Kolay video dersleri youtube kanalını tavsiye ederim.Sıfırdan PHP dersleri veriliyor .

PDO (PHP Data Objects) nedir?

PDO , bir çok veri tabanına erişimi destekleyen veri tabanı erişim nesnesidir.Bu nesne ile veri tabanına bağlanırız.PDO ile veri tabanı bağlantısı yapmak için aşağıdaki kodlar yazılır.

Aşağıda ise klasik yöntemle bağlantı yapılıyor.

 

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı . . .

Kolay video dersleri youtube kanalında Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı anlatılıyor . En başta , sıfırdan tema yapımını anlatan video ile başlamak gerekir. Tüm kod sayfaları videoların altında link olarak verilmiş . Fakat mantığını öğrenmek açısından videoları takip ederek sıfırdan yapmak yararlı olur . Php uygulamalarını çalıştırmak için bilgisayarımızda yerel sunucu kurulu olması gerek . Kanalda gösterilen uygulamada yerel sunucu olarak wampserver kullanılmış. Eğer wamp server kurmadıysanız , wamp server kurulumuyla ilgili videodan başlayınız . Wampserver kurulumunda ortaya çıkabilecek sorunun çözümü de videoda yer alıyor.

WAMP SERVER KURULUMU

Site Teması Yapımı (Sıfırdan Anlatım)

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı Bölüm 1

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı Bölüm 2

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı Bölüm 3

 

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı Bölüm 4

 

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı Bölüm 5

 

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı Bölüm 6

 

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı Bölüm 7

 

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı Bölüm 8

 

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı Bölüm 9

 

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı Bölüm 10

 

Php Ve Pdo İle Web Sitesi yapımı Bölüm 11

 

kolay video dersleri

abone olmak için tıklayınız.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir