Scratch

        Kodlama becerisini geliştirmek için kurulmuş platformdur. Kod blogları kullanarak oyun ve animasyon oluşturabilir . İlkokuldan başlayarak her düzeyde scratch öğrenimi gerçekleştirilmektedir . En uygun yaş gurubu 8-16 yaş gurubudur .Bu yaşlarda scratch öğrenimi gören öğrenciler programcılığa geçtiklerinde kolay yol alır . https://scratch.mit.edu/ ile online olarak projeler oluşturulup , kayıt edileceği gibi offline olarak ta projeler oluşturulabilir . Programı buradan indiriniz .

Scratch dersleri . . .

EBA Scratch Eğitimi

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Scratch ile ilgili görsel eğitim videoları yayınlamakta.İlgili videolara http://www.eba.gov.tr/video/izle/9858fd56f1d0ac255492b90731d67228062e65164c001 adresinden ulaşılabilir.Örnek projelere ise http://scratch.eba.gov.tr/ornekler/agirlik.html adresinde yer almakta.

Turkcell Geleceği yazanlar Scratch Eğitimi

Youtube kanalında görsel eğitim videoları yayınlanmakta . Şu anki tarih itibariyle 29 ders videosu bulunmakta .Kanala https://www.youtube.com/watch?v=Yt7_oKX5FjY&list=PLuzq-D-d4WZ8iTarq_vUQdlJLLcnHWQGR adresinden ulaşılabilir.

Örnek uygulamalar . . .

Scratch ile Ping Pong Oyunu yapımı . . .

Scratch ile araba oyunu yapımı . . .

Scratch ile labirent oyunu yapımı . . .

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir