Bedava admin panelli site bölüm 2

1.bölümde admin panelli sitenin kurulumunu yaptık.Sitenin özelliklerinin değiştirilmesi , bölüm 2 olarak burada gösterilecek.

Logonun değiştirilmesi . . .

Logonun boyutu 315x 115 , konumu ise kök dizinde resimler klasörü içinde.Uzantısı jpg ‘dir. Logo’nun .psd uzantılı dosyasını burayı tıklayarak indiriniz . Değiştirdikten sonra resimler klasörüne atınız.

Sliderın kaldırılması . . .

Sliderı kadırmak için ; “anasayfa.php” dosyasını buradan indiriniz. Yerel sunucunun kök dizinine kopyalayarak anasayfa.php ile değiştiriniz.

Tek sayfada gösterilen konu sayısını değiştirmek . . .

Bölüm1 de indirilen uygulamada bir sayfada 7 konu var.1 sayfada gösterilecek olan konu sayısını ayarlamak için “anasayfa.php” dosyasını açınız.Aşağıdaki kod satırlarına gelerek , $limit=7 ‘den 7 rakamını değiştirerek uygulayınız.Örnek:Bir sayfada 10 adet makale gözükmesi için $limit=10 olarak değişitiriniz.Dosyayı kaydediniz.

Sliderda gösterilen haber sayısının değiştirilmesi . . .

Bölüm1 de indirilen uygulamada sliderda 8 konu dönmekte .Bu konular tüm kayıtlar arasından rastgele seçilmekte. Sliderda gösterilecek olan konu sayısını ayarlamak için “anasayfa.php” dosyasını açınız.Aşağıdaki kod satırlarına gelerek , “order by rand() desc limit 0 , 8 ” satırında 8 rakamını değiştirerek uygulayınız.Örnek:Bir sayfada 5 adet makale gözükmesi için order by rand() desc limit 0 , 5 olarak değiştiriniz.Dosyayı kaydediniz.

Popüler konular sayısının değiştirilmesi . . .

Uygulamada popüler konular hit sayısına göre sıralanmakta. 6 popüler konu gözüküyor . Dilersek bu popüler konu sayısını değiştirebiliriz.Bunun için “populer_konular.php” dosyasını açınız.Aşağıdaki kod satırlarına gelerek , “order by konu_hit desc limit 6″ satırında 6 rakamını değiştirerek uygulayınız.Örnek: 4 adet popüler makale gözükmesi için ” order by konu_hit desc limit 4 ” olarak değiştiriniz.Dosyayı kaydediniz.

Son yorumlar sayısının değiştirilmesi . . .

Uygulamada son yorumlar sağ alt köşede sıralanmakta. 5 adet yorum konu gözüküyor . Dilersek bu yorum sayısını değiştirebiliriz.Bunun için “populer_konular.php” dosyasını açınız.Aşağıdaki kod satırlarına gelerek , “order by yorum_id desc limit 5” satırında 5 rakamını değiştirerek uygulayınız.Örnek: 4 adet yorum gözükmesi için “order by yorum_id desc limit 4 ” olarak değiştiriniz.Dosyayı kaydediniz.

Menü öğe saysınının değiştirilmesi . . .

Uygulamada menüde 8 öğe var .(Anasayfa,Teknoloji,Yazılım,Tanıtım …… ) Menü öğe sayısını değiştirmek için index.html’yi açınız. “<div class=”menu-tab”><a class=”linkler” href=”?do=tekno” >Teknoloji</a></div> ” kopyalayıp çoğaltabilir , ya da silebiliriz.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir