Meslek Lisesi elektronik bölümü üniversiteye geçiş

        Günümüzde görüldüğü üzere meslek bulma ve çalışma olanakları hat safhada yani bir hayli kısıtlı durumdadır. İşçi ya da işveren olmak artık çok zor hal almaya başladı. Fakat bazen de imkânlar vardır ama göremeyiz ya da görmek istemeyiz. Bu anlamda en kapsamlı yer üniversite okullarıdır. Çok daha açık ve pratik şekilde bütün bilgileri gençlere aktarır.

        Fakat bundan önce lise evresi vardır bu teoride temel bilgileri kapıp sonrada deney alanlarında uygulama evresidir. Fakat her okulda farklıdır artık günümüzde.

Yararlar

        Bu anlamda okulların yararlarından bahsedecek olursak gençler çoğunlukla erkekler iş olanaklarının erkenden ele almak ve bu anlamda yetişmek isterler. Okullar bu suretle gençlere bölüm aşamasında bölünme vaat ederek tercih yapmalarını isterler. Gerek aileler tarafından ön görülür, gerekse gençler tarafından bu tercih seçilir. Bu evreden sonra tıpkı bir inşaatın temelinin sağlamlığı misali verilen eğitim adeta gençlerin gelecek güvencesidir. Doğru çalışma, pratik ve teorinin ön planda olduğu elektronik tercihi gelecek bakımından adeta pırıltılı kapıları açacaktır.Diğer bir yandan ise ciddi iş olanakları bakımından da çok refah günler müjdesi yakınlardadır.

Fakülte Faktörü Açısı

        Şimdi olaya asıl bakılması gereken pencereden bakılması gerekiyor. O da fakülte yani yüksekokul. Bu anlamda bu bölüm tercihini yapanlar günümüz yasaları gereğince çok rahat konumdadırlar, çünkü sınavsız direk geçiş diye bir olanak söz konusu. Harika bir başlangıcın evresi olan sadece tercihtir. En kolay iş olan bu tercihte geride kaldığında artık hem fakülte hem de sevilen iş olanağıyla iç içe olmak mutluluk vericidir.

        Bu geçiş ciddi anlamda çoğu gencinde hayallerine tutunmalarını sağlamaktadır. En güzel nimetlerinden biri olan faktörde kesinlikle mezun olduktan sonra iş yeri açma belgesi ve ardından gelebilecek daha bir sürü güzellik. Teknolojinin her daim çığır açtığı günümüzde bu anlamda da iş bulma olanakları artıyor ve buda geleceğin elektronikçilerine parıltılı geleceği müjdeliyor adeta. Tercihlerin ise hiçbir boşluğa düşme gibi bir şansı söz konusu olmuyor. Doğru karar ve aşamayla her şey mümkündür. Her zaman tercih ön planda olmalıdır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir