Mürekkep püskürtmeli yazıcılar avantaj mı?

        Mürekkep  püskürtmeli  yazıcılar ;  baskı kalitesi  düşük ve sürekli sorunlar çıkarsa da    sıkça tercih ediliyor. Bunun nedeni  yazıcı  maliyetinin düşük ve  çok fonksiyonlu özelliklerin bir arada (fotokopi , tarayıcı) olması   .  İş yerlerinde ortak kullanım ya da bireye  ait yazıcılar olsa da zaman zaman ev  ve küçük ofislerde  kullanılabilecek yazıcılara da ihtiyaç duyulmakta .Özellikle aciliyeti olan işlerde pratiklik oluyor.

           Bu yazıcıların fiyatları nerdeyse kartuş/mürekkeplerinin fiyatı kadar.Hatta renkli ve siyah kartuşun fiyat toplamı yazıcı fiyatından  fazla . Her ne kadar kartuşlar 10 TL civarı doldurulsa da bir kaç kullanımdan sonra kartuşun işi bitiyor.Eninde sonunda orijinal kartuşa muhtaç kalınıyor. Yazıcı  uzun süre kullanılmadığında yazma sorunları çıkartabiliyor. (Uzun süre kullanılmayacaksa kartuşları çıkartılıp , mürekkep çıkışlarına bir naylon kesip yapıştırmak gerekli .Mürekkep gelen kısım kapatılmalı . Muhtemelen kuruduğu için yazmıyor. )  Baskı hızı da  düşük ( dakika da ortalama 8-10 sayfa. )

               Her ne kadar yukarıdaki sorunlar olsa da mürekkep püskürtmeli  yazıcılar ev ve küçük ofis kullanıcıları için avantajlı.Pahalı değil.Ve bir çoğunun tarayıcı ve fotokopi gibi (all in one) özellikleri  var.Her yazıcıya ihtiyaç duyulduğunda kırtasiyeye gitme ve para harcama derdinden kurtarıyor.  Kartuşları 10 TL civarı doldurulabiliyor. Bir kartuşla ortalama 100 sayfa civarı çıktı alınıyor. Hesaplama yapılırsa ;  10 TL /100 =10 Kuruş’a  1 sayfa çıktı alınıyor .(Kırtasiyelerde  renksiz çıktı 50 Kuruş- 1 TL , renkli çıktı 2 TL  civarı ) Bu açıdan çok fazla çıktı alınmasa bile avantajlı gözüküyor.  Mürekkep püskürtmeli yazıcı olarak aşağıdaki yazıcı tavsiye edilebilir.

 

HP Deskjet 2136 Tarayıcı + Fotokopi Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı F5S33C  Özellikleri

FİYAT : 140 TL


Görsel:hp

Baskı Kalitesi (Renkli) 1200 x 1200 DPI
Baskı Kalitesi (Siyah) 1200 x 1200 DPI
Baskı Türü Renkli
Boyutlar 424.97 x 519.36 x 248.77 mm
Dahili Bellek Tümleşik
Dakikadaki Renkli Baskı Hızı(Max) 4 Sayfa
Dakikadaki Siyah/Beyaz Baskı Hızı(Max) 7 Sayfa
Dublex Baskı Yok
Ekran Yok
Ethernet Bağlantısı Yok
Faks Özelliği Yok
Fotoğraf Baskısı Var
Fotokopi Özelliği Var
İşletim Sistemi Mac OS, Windows
Kağıt Boyutları A4, A5, B5, B6
Kağıt Çıkış Kapasitesi 150 Sayfa
Kağıt Giriş Kapasitesi 60 Sayfa
Kart Okuyucu Yok
Kartuş / Toner Adedi 2
Renkli Tarama Var
Sarf Durumu (Kutudaki) Demo Kartuş
Tarama Çözünürlüğü 1200 DPI
Tarayıcı Özelliği Var
Usb Kablo Yok
USB Var
Wi-Fi Yok
Yazıcı Tipi Çok Fonksiyonlu

SATIN ALMA LİNKİ :  

 

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir