Yerli üretim Vestel Venüs Z20 .

          Almak istediğimiz bir elektronik ürünün, piyasada dağıtımı ve satışında hepimiz öncelikli olarak iyi ve bilindik marka ararız. Peki, bu tanım ne demektir? Teknolojinin çağı olarak tanımladığımız bu dönemde, herkes için tanınmış belli başlı firmalar vardır. Piyasa üzerinde yüksek bir satış değerine sahip bu firmalar ellerinde ürünlerle teknoloji olmak üzere birçok alanda önderlik ederler.

        Bu firmaları saymak için öncelikli olarak onları kategorize etmek gerekir. Bir firma telefon ve türevleri için elektronik ürün markası iken başka bir firma beyaz eşya da bir dev olarak tanınır.

        Örnek vermek gerekirse, günümüzde her insanın vazgeçilmezi cep telefonu dediğimizde aklımıza gelenler Samsung, LG, HTC, Nokia, Apple ve Asus diye devam edebilir. Bu saydıklarımız en öncü markalardır. Günümüz piyasasında bu markalar sadece isimlerini kullanarak birçok ürün satışında rakiplerime fark atmaktadırlar. Tabi ki bu kadar büyük markalar olmalarının sebepleri bulunmaktadır​​​​​. Hız, performans, çeşitlilik, kalite, görsellik, uygunluk ve uyumluluk bu sebeplerden başlıcalarıdır.

           Son  dönemlerde   ekonomik savaşlar ve  millileşme duygusunun artmasıyla   yerli ürünlere yönelim arttı.Yerli üretimde ilk akla  gelen telefon Vestel Venüs.Yerli telefon Venüs tamamı Türkiye’de mi üretiliyor?

        Yerli telefonun  az parçası dışardan (işlemci ,kamera) geliyor.Bir çok parçası Vestel tarafından üretiliyor.

Vestel Venüs Z20 Teknik özellikler ve incelemeler . . .

 ➡ Ön Kamera: 8MP     (ön tarafta led flash var.Öz çekim fotoğrafların düşük ışıklı alanlarda karanlık çıkmasını engelliyor.)
Ekran: 18:9 Full HD Plus 5.65” 2.5D Ekran (1080×2160 .)
İşlemci: 2.2 GHz 8 Çekirdek Qualcomm  Snapdragon 630 işlemci ( Orta segment en iyi mobil işlemcilerden biri.Ekran ve işlemci özellikleriyle Oyun için yüksek  performans.)
RAM: 4GB (iyi performans)
Hafıza: 64GB+MicroSD
Batarya: 3400 mAh  (Quick Charge 3.0 ile Hızlı Şarj,geniş kullanım süresi)
Arka Kamera: 16MP ve 5MP /(arkada iki kamerası var.İkinci kamera portre çekimleri için. 4K 30fps kalitesinde oldukça kaliteli video ve fotoğraf çekim.)
İşletim Sistemi: Android 8.0 Oreo (en güncel işletim sistemlerinden biri.)
2 TB’a Kadar Harici Bellek Desteği
Parmak izi okuyucu (arka tarafta)
Ağırlık:185 gr
Kalınlık:7.9mm 

Şık tasarım . . .

     Siyah .mavi ve altın renk çeşitleri . Arka tarafındaki kameraları çıkıntı şeklinde değil.Arkası düz ve şık görünümlü. Telefon kenarı boşlukları çok az .Tam ekrana yakın özellikte.

 

Başarılı,kullanışlı, pratik arayüz . . .

 ➡ Kullanımı  basit sade ara yüz.
➡ FM radyo özelliği
➡ Fotoğraf/video çekiminde geri sayım,çözünürlük,ızagara,çekim modları (flaş,gece, gün batımı vs . . . ) filitreler,potre çekim,HDR mod, 4K video çekim.

Fiyat . . .

1.789,89 TL .   (Mavi 2049 TL)

 Görsel inceleme . . .

 Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir